10 Ιανουάριος 2016
(0 votes)
Author :

Η αναφορά στο παιχνίδι από την σελίδα της ομάδας:

Ισόπαλο το πρώτο παιχνίδι της ομάδας μας για το β γύρο. Σε μιά επανάληψη του περσινού παιχνιδιού η ομάδα μας ανέτρεψε το εις βάρος της αποτέλεσμα αλλά δέκτηκε την ισοφάριση σε 2-2 λίγο πριν το τέλος.
Με διάθεση μπήκε στο γήπεδο η MICA FC με την ομάδα μας να έχει δύο καλές φάσεις με το Γλαύκο Δραγούμη και το Κωνσταντίνο Αυγουστή μετά από εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα του Απόλλων είχε ένα καλό σουτ εκτός περιοχής που απέκρουσε ο τερμετοφύλακας μας Λούκας Κουνναπής. Το τελευταίο δεκαπ...εντάλεπτο μας επιφύλασσε δύο γκολ. Το πρώτο για την ομάδα του Γερίου με ωραίο συρτό σουτ εκτός περιοχής. Άμεση απάντηση για την ομάδα μας με όμορφο σούτ εκτός περιοχής από τον αρχηγό μας Κωνσταντίνο Αυγουστή που κατέληξε στη δεξιά γωνία της αντίπαλης εστίας.
Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεζε ψηλά και έδειχνε να θέλει περισσότερο το γκολ. Το πέτυχε κοντά στο 70 όταν μετά από ωραία κούρσα του Σάββα Θεμιστοκλέους από αριστερά η σέντρα κατέληξε στον Δημήτρη Πέτρου που με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 2-1. Στη συνέχεια η ομάδα μας οπισθοχώρισε και οι αντιπάλοι προσπαθούσαν κυρίως με στατικές να ισοφαρίσουν Το κατάφεραν στο 85ο λεπτό μετά από κομπίνα σε φάουλ η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι δεύτερη επαναφορά στο δοκάρι ενώ στο τρίτο ριμπάουντ η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα μας!!
Δυστυχώς η ομάδα μας έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να ανέβει στους 14 βαθμούς και να κερδίσει 2 θέσεις. Παρόλα αυτά η προσπάθεια συνεχίζεται το επόμενο Σαββατοκυρίακο με αντίπαλο την Πρόοδο Καϊμακλίου εκτός έδρας!!